CHÓR GAUDEAMUS
 
 
 
CHÓR Żeński - "Gaudeamus", co w tłumaczeniu z łaciny oznacza: "Radujmy się!"
 
Powstał od polowy maja 2011 roku. Aktualnie, chór liczy już ponad 20 osób.
 
Chórzystki to mieszkanki Wejherowa i okolic - zarówno są to młode dziewczęta z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej jak i dorosłe kobiety - widać jak śpiew i pasja muzyki łączy pokolenia.
 
  Chór dwukrotnie brał udział w Koncercie Kolęd w styczniu 2012 i 2013 w Wejherowie i Gościcinie. Swoim śpiewem uświetniał niejedną Mszę Św. oraz kościelne uroczystości, zarówno na terenie Wejherowa jak i poza miastem. Wystąpił na Festiwalu Pieni Maryjnych w ramach VIII Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego oraz Festiwalu ,,Świętojańskie Kolędowanie" w Rumi. W okresie Wielkiego Postu oprawiał Mszę Św. w Kościele Św. Stanisława Kostki i Klasztorze Ojców Franciszkanów w Wejherowie. Dwa razy brał udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Brał udział w „Festiwalu Pieśni o Morzu” 2013 w Wejherowie oraz w IX Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie. W dorobku zespołu jest nagrana płyta Hymnu Uniwersytetu Trzeciego Wieku autorstwa Artura Sychowskiego i Tadeusza Buraczewskiego oraz nagranie pieśni do Drogi Krzyżowej po kaszubsku autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego oraz Witosławy Frankowskiej. W lipcu 2013 r. chór wystąpił w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościcinie.
 
Założycielką chóru GAUDEAMUS była Agata Jasińska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie.
Dyrygentem chóru obecnie jest Barbara Tańska.
 

Chór brał udział w  wielu festiwalach :

·        Pieśni o Morzu   w Wejherowie

·        Muzyki Współczesnej w Gdańsku

·        Pieśni Maryjnych  z okazji Dni Powiatu Wejherowskiego

·        Muzyki Chóralnej w Żukowie

·        „Świętojańskie  kolędowanie” w Rumi

·        Przeglądach kolęd w Wejherowie i Przodkowie

·        Pomorskim Święcie Chóralistyki w Gdańsku

·        Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie

·        Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Szczecinie

Na swoim koncie ma wiele samodzielnych koncertów  i opraw Mszy św. na terenie gminy Wejherowo( Starzyno, Kębłowo, Bolszewo, Strzebielino, Gowino, Nowy Dwór, Gościcino , Żarnowiec, Gniewino, Wejherowo, Kielno, Szemud  ) i gminy  Kartuzy    - Przodkowo , w Licheniu, Uniejowie i Spycimierzu koło Łodzi oraz w Szczecinie.

Bierze udział w oprawie uroczystościach wagi państwowej – (rocznica odzyskania  Niepodległości , Piaśnica- wczoraj i dziś) oraz lokalnych  (Dzień Matki, Srebrne Gody ,Dożynki, Kobiece inspiracje, uroczysta sesja Rady Gminy Wejherowo , wigilia dla mieszkańców  gminy i miasta). Trzykrotnie brał udział w akcjach charytatywnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

W swoim repertuarze ma utwory  w języku polskim , łacińskim i kaszubskim. W dorobku zespołu  są nagrane płyty  z hymnem Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  Droga Krzyżowa  w języku kaszubskim oraz kolędy. W  czerwcu 2014 roku na Festiwalu w Żukowie otrzymał Srebrny Dyplom a na Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w  Kielnie w lutym 2015 roku  zdobył I miejsce.
 
 
 
NADAL TRWA NABÓR CHĘTNYCH OSÓB DO UCZĘSZCZANIA NA WARSZTATY CHÓRU GAUDEAMUS
 
 
----------------------------------2016----------------------------------------
 
WYJAZD DO SZCZECINA NA MIĘDZYNARODOWE MUZYCZNE ZMAGANIA SENIORÓW ZAKOŃCZYŁ SIĘ SUKCESEM DLA NASZYCH CHÓRZYSTEK!  DZIEWCZYNY GRATULUJEMY! :)
 
 
 
 
 
 
 
 
_____________________2015____________________
 
 
28.06 – Chór  Gaudeamus w Koszalinie na konkursie „Pomerania Cantat”
zdobył III miejsce w kategorii chóry dorosłe
 
 
 
 
Zachęcamy do przyłączenia się do naszego grona!

 
 
 
 
1. ZJAZD CHÓRÓW W GDAŃSKU - czytaj dalej
2. WYJAZD DO SPYCIMIERZA - czytaj dalej
3. KONCERT " Ave Maria" - czytaj dalej
4. X KASZUBSKI FESTIWAL MUZYKI CHÓRALNEJ I REGIONALNEJ - czytaj dalej
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie   |   Realizacja: Interefekt.pl