Gminny Zespół Kameralny

 

Skład zespołu:

Martyna Bartkiewicz - klarnet

Aneta Neumüller - skrzypce

Radosław Milewski - akordeon

Jan Zabłoński - skrzypce

Adrian Jagielak - akordeon

 

Zespół ćwiczy pod kierownictwem Ryszarda Borysionka.

 

 

 

UTWORY DO POSŁUCHANIA:

https://www.youtube.com/channel/UCSKyev4P2seDUASPXd8PVkw

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Koncert Zespołu Kamerton w Rzucewie 27.03.2016r.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Wyjazd Zespołu do Francji

Na zaproszenie francuskiego stowarzyszenia "Europe Echanges" Zespół kameralny "Kamerton" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury odwiedził partnerskie gminy Bihorel i Bois-Guillaume we Francji. Zespół w składzie Martyna Bartkiewicz - klarnet, Magdalena Szymańska - skrzypce, Radosław Milewski - akordeon, Jan Zabłoński - skrzypce, Adrian Jagielak - akordeon, pod opieką Ryszarda Borysionka i dyrektora GOK Nataszy Sobczak, przebywał we Francji 3 dni. Podczas organizowanego co 5 lat Święta Europy 16 maja zespół wykonał trzy koncerty zespołowe oraz dwa utwory solo na akordeonie. Dodatkowo w trakcie uroczystości Gmina Wejherowo wraz z Gminą Szemud przygotowała polskie stoisko w wyrobami rękodzielniczymi, m.in. z obrazami, decoupagem, haftami, ceramiką i koronkami oraz informacjami o Polsce i naszych gminach dzięki czemu Francuzi odwiedzający stoisko mieli możliwość zapoznania się z częścią naszej kultury. W ramach porozumienia z Francją w Święcie Europy oprócz Polski uczestniczyły również Włochy, Niemcy, Hiszpania, Anglia i afrykańskie Burkina Faso, które także miały swoje regionalne stoiska. Polską grupą opiekowała się mówiąca po polsku Helena Zych a nocleg zapewniły francuskie rodziny, które również organizowały czas wolny przeznaczając go m.in. na zwiedzaniu okolicznych zabytkach i miasta Ruon. Wizyta zaowocowała nowymi znajomościami oraz możliwością współpracy pomiędzy naszymi gminami w przyszłości.

Red. Olga Niemc

 

 


 

Występ zespołu Kamerton podczas oficjalnego otwarcia sezonu wodniackiego

W tym roku Majówka w Gminie Wejherowo minęła pod jednym hasłem, a mianowicie – oficjalnego otwarcia sezonu wodnego. 2 maja na przystani kajakowej w Orlu odbyło się pierwsze w tym roku „wodowanie” 12 gminnych kajaków, które dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich Gmina Wejherowo zakupiła już w ubiegłym roku.
Otwarcia dokonał Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, który zachęcił przy okazji do korzystania z dostępnego dla wszystkich sprzętu, a przy okazji do uprawiania tego typu rodzinnej rekreacji.
Jednak kajaki nie stanowiły jedynej atrakcji tego wyjątkowego dnia. Wszyscy licznie zebrani goście, mieli również okazję do obejrzenia akcji ratowniczej w wykonaniu ratowników WOPR, pokazu strażackich umiejętności druhów z OSP Orle, a także wysłuchania wspaniałych koncertów gminnych zespołów Kamerton z GOK-u w Gościcinie oraz Kaszebszczi Psote z Reszek. Gwiazdą imprezy był natomiast folkowo-szantowy zespół Fucus.
Poza uciechami dla ducha, były również, zupełnie bezpłatne, uciechy dla ciała czyli rybne pyszności przygotowane oczywiście przez KGW Bolszewo. I tak przybyli skosztować mogli grillowanego pstrąga, śledzia w cebulce, sałatki śledziowej oraz ciast, gofrów i innych przysmaków. 
Impreza zorganizowana została dzięki zaangażowaniu i współpracy Fundacji Proaktywni z Orla, Gminnego Ośrodka Kultury z Gościcina, Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, OSP Orle i KGW Bolszewo.

Red. Olga Niemc

 

 

© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie   |   Realizacja: Interefekt.pl