ORKIESTRA DĘTA W TELEWIZJI TVN

24.10.2016

Dla tych, którym nie udało się zobaczyć ORKIESTRY DĘTEJ GMINY WEJHEROWO w programie " Dzień dobry TVN " poniżej link do nagrania

Dla L.U.C-a nie ma rzeczy niemożliwych. Ten projekt powstawał blisko dwa lata, przewinęło się przez niego blisko tysiąc muzyków. Cel - zbudować największy big-band Europy. A wszystko zaczęło się od dyktanda .. i podróży na trasie Estonia – Portugalia. Tak powstał Rebel Babel Ensemble „I Dialog” - projekt, jakiego w historii muzyki jeszcze nie było! Posłuchajcie!

Było super!!! Pozdrawiamy :-)

http://dziendobry.tvn.pl/…/l-u-c-i-najwiekszy-big-band-w-eu…

 
Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo została zaproszona do wystąpienia na żywo w telewizyjnym programie Dzień Dobry TVN przez rappera L.U.C, w ramach projektu Rebel Babel Ensemble. Występ związany jest bezpośrednio z wejściem w październiku na rynek muzyczny płyty „Dialog 1” do której podkłady muzyczne wykonywała w większości nasza orkiestra. To właśnie jeden z tych utworów „Manifest” został odegrany w warszawskim studio.

Występ w telewizji to nie tylko promocja samej orkiestry i Gminy Wejherowo, ale niesamowite przeżycie dla członków orkiestry. Miłym akcentem na koniec występu, już poza kamerami było  wspólne świętowanie z ekipą TVN urodzin Marcina Mellera, który prowadził program z Magdą Mołek. Orkiestra w prezencie odegrała 100 lat.

Nie tylko telewizja zainteresowała się projektem Rebel Babel, już w grudniu w ogólnopolskim miesięczniki Elle ukaże się reportaż z L.U.C. i zdjęcia naszej orkiestry. Sesja zdjęciowa odbyła się bezpośrednio po nagraniu w TVN.

Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo i raperzy z Polski, Hiszpanii, Szwecji i Danii

JUŻ JEST VIDEO KLIP Z ORKIESTRĄ DĘTĄ GMINY WEJHEROWO

https://www.youtube.com/watch?v=9XJDY38d8Y4

 

Sukces Orkiestry w Chorwacji - jako jedyna orkiestra reprezetowała Polskę i zajęła 6 miejsce na 12 orkiestr

http://www.telewizjattm.pl/dzien/2015-05-10/33712-sukces-orkiestry-detej-gminy-wejherowo.html?play=on

Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo jest  muzyczną wizytówką gminy Wejherowo. Od samego początku, czyli od 1991 roku, dyrygenturę nad orkiestrą obejmuje kapelmistrz Henryk Kornacki.

Orkiestra powstała z inicjatywy proboszcza Włodzimierza Kłosowskiego oraz rady parafii Bolszewo. Już na samym początku stała się istotnym elementem kulturowym społeczności parafialnej. Zespół muzyczny stopniowo budował swoje struktury, w dzieło tworzenia zaangażowani mocno byli m.in.: Czesław Drewa, Franciszek Zblewski, Kazimierz Milewski, Florian Klinkosz oraz Józef Kobierzyński. Repertuar początkową oparto na małych formach muzycznych, głownie o tematyce religijnej.

 Biorąc udział w różnych uroczystościach kościelnych, instrumentaliści nabierali potrzebnego i cennego doświadczenia. W 1993 roku orkiestra przeszła pod opiekę ówczesnego wójta i radę gminy Wejherowo. W miarę upływającego czasu zwiększała i wzbogacała listę granych utworów. Orkiestra ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych na licznych występach na terenie gminy i powiatu wejherowskiego.

W swoim bogatym repertuarze zawarła całą kwintesencje piękna i niezwykłości brzmienia orkiestr dętych. Wysoki kunszt muzyczny wielokrotnie doceniano i wyróżniano na festiwalach i konkursach rangi wojewódzkiej. W 1999 roku w Konkursie Orkiestr Dętych Straży Pożarnej w Kartuzach zdobywa I miejsce, po roku na festiwalu w Zblewie – wyróżnienie, z Chełmna zaś wraca z Pucharem Prezydenta Miasta. W 2006 roku, podczas obchodów 15-lecia istnienia orkiestry, kapelmistrz Henryk Kornacki otrzymał Statuetkę Gryfa Kaszubskiego, jako wyróżnienie za szczególne osiągnięcia dla gminy Wejherowo.

 W 2008 roku współpracę na stanowisku asystenta kapelmistrza i nauczyciela gry na trąbce rozpoczął Tomasz Winczewski, który obecnie jest także kapelmistrzem orkiestry. 

 

Wysoki kunszt muzyczny doceniano i wyróżniano na festiwalach i konkursach rangi wojewódzkiej, m.in:

1999 r. i 2000 r. - udział w festiwalu pod nazwą „Kwiaty Polskie” na Litwie.

1999 r. – Kartuzy - w Konkursie Orkiestr Dętych Straży Pożarnej zdobywa I miejsce,

2000 r. - na festiwalu w Zblewie – wyróżnienie,

2000 r. - Chełmno – Festiwal orkiestr Dętych - Puchar Prezydenta Miasta.

2006 r. -  podczas obchodów 15-lecia istnienia orkiestry, kapelmistrz Henryk Kornacki otrzymuje Statuetkę Gryfa Kaszubskiego, jako wyróżnienie za szczególne osiągnięcia dla gminy Wejherowo.

2013 r. -  Kolbudy - Kaszubsko-Kociewsko – Powiślański Przegląd Orkiestr Dętych, orkiestra zdobywa III miejsce

24.04.2015 r. – Chorwacja - Jako jedyna orkiestra z Polski wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Europy Środkowej w Splicie, gdzie zajęła 6 miejsce na 11 startujących w konkursie orkiestr.

24.05.2015 – Zblewo – I miejsce w konkursie marszu paradnego w ramach Nadmorskiego Festiwalu Orkiestr Dętych oraz wyróżnienie w konkursie estradowym i nagroda Wójta Gminy Lipusz

Przez okres swojej działalności orkiestra opracowała około 90 utworów o różnej tematyce.

 

_________________________________2015r.________________________________

Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo w Warszawie!

 

 

28.11.2015 nasza orkiestra w ramach kontynuacji projektu Rabel Babel Ensemble i występu na Międzynarodowym Festiwalu Opener w Gdyni wyjechała do Warszawy na zaproszenie duńczyka Jana Feat polskiego pochodzenia pomysłodawcy tego projektu.
Był to bardzo intensywny dzień gdyż w pierwszej połowie dnia odbyło się nagranie w studiu Radiowej Trójki. Nagrano symfonie zmodyfikowane pod rap, które orkiestra wykonywała już na O'penerze w Gdyni oraz nowe kawałki. Nad wszystkim czuwał Adam Lepka i raper L.U.C. Efektem tych działań ma być wydana płyta, na której oprócz utworów naszej orkiestry pojawią się również wykonania innych orkiestr uczestniczących w projekcie Rebel Babel.
Drugim punktem programu był performance na ulicach Warszawy z Janem Feat, którego założeniem było włączenie przypadkowych przechodniów w koncert. Orkiestra grając na przystanku tramwajowym, w metrze i na ulicy witała wracających z pracy warszawiaków. Ludzie pędzący w niewiadomych kierunkach przystawali, słuchali i klaskali, a nawet tańczyli.
Finałem wyjazdu był koncert na Europejskich targach muzycznych gazety "Co jest grane" w Pałacu Kultury. Są to prestiżowe targi na których oprócz wystawców pojawiają się znani i mniej znani artyści muzyczni. Wśród nich znalazła się też nasza orkiestra, która trzy krotnie dała pokaz swoich umiejętności dla odwiedzających targi. Migawki z tych wydarzeń filmowała telewizja TVN, a nagrania z Radiowej Trójki mają pojawić się w ich programie muzycznym prowadzonym przez Piotra Stelmacha "Offensywa".
Nagranie naszej orkiestry na Europejskich Targach muzycznych w Warszawie które pojawiło się na stronie tych targów ma już ponad 3 tysiące wyświetleń.

 

----------------------------------------------------------------------

ORKIESTRA DĘTA GMINY WEJHEROWO ROZWIJA SKRZYDŁA

28 listopada członkowie orkiestry wyjeżdżają na nagranie do Warszawy do 

studia Radiowej Trójki.

Nagranie będzie nadawane w programie Piotra Stelmacha „Offensywa”

(nie znamy jeszcze terminu audycji),

dodatkowo ma powstać zbiorowa płyta CD z projektu Rabel Babel,

na której mają się pojawić nagrania naszej orkiestry.

Dodatkowym wydarzeniem będzie występ orkiestry

na Europejskich Targach Muzycznych Gazety „Co jest grane”

w Pałacu Kultury w Warszawie.

18 listopada odbyła się w GOK w związku z powyższym  próba orkiestry

z udziałem rapera z Warszawy o pseudonimie L.U.K.

oraz dyrygenta z Wrocławia Adama Lepki, którzy przygotowują orkiestrę do nagrania w radiu.

------------------------------------------------------------------

ORKIESTRA NA OPEN'ER FESTIVAL 2015

 

 

-----------------------------------------------

NADBAŁTYCKI FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH - ZBLEWO 2015

 

 

 

KOLEJNY SUKCES ORKIESTRY - ZBLEWO 2015

 

 

-------------------------

 

Wyjazd Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

w Split - Chorwacja

 

 

 

______________________2014r.________________________________

WYJAZD ORKIESTRY DO GMINY OCHOTNICA

 

 

_________________________2013r.___________________________

WRZESIEŃ

ZAPISY DO ORKIESTRY DĘTEJ

Zapraszamy wszystkich chętnych dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w zajęciach muzycznych.

_____________________________________________________

W dniu 5 września Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo uczestniczyła w uroczystościach upamietniających poległych żołnierzy w Białej.

SIERPIEŃ

Nowi i nieco bardziej doświadczeni członkowie orkiestry integrowali się w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody. Wypoczywali nad jeziorami, na których pływali na różnym sprzęcie wodnym, grali w paintballa, wspólnie spędzali wieczory przy ognisku, a przede wszystkim grali, dopracowując znany już repertuar i ucząc nowego. Owoce swojej pracy zaprezentują podczas galowego koncertu w ramach „Piątków z kulturą” już w listopadzie.
Nadal trwają zapisy do orkiestry dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzą również indywidualne zajęcia muzyczne dla dzieci chcących uczyć się gry na instrumentach dętych. Zapisy pod nr tel.(58)736 47 85. Serdecznie zapraszamy do wspólnego muzykowania!

Galeria z wyjazdu poniżej ...

CZERWIEC

Podczas Dni Gminy Wejherowo 5-7 lipca nasza orkiestra miała okazję spotkać się z delegacją z partnerskiej Gminy Ochotnica, która przyjechała ze swoją orkiestrą dętą. Obie orkiestry zagrały podczas otwarcia ArtParku w Bolszewie oraz w Kąpinie.

  

MAJ

© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie   |   Realizacja: Interefekt.pl