ZOBACZ WIĘCEJ NA NASZYM FOTOGRAFICZNYM BLOGU

http://www.fotografiagok.blogspot.com

__________________________________________________________________________

WYSTAWA FOTOGRAFII UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW 2013/2014 ZA NAMI

piątek, 13 czerwca 2014

Nasza wystawa !

 
"Patrz oczyma, fotografuj sercem"
/David duChemin/

Wystawa naszych fotografii uroczyście otwarta!
 
 
 ...mówią, że..."piękne te zdjęcia"...
 ...a oto i TWÓRCY:
 Tatiana (w zastępstwie jej mama i braciszek), Agnieszka Górnisiewicz, Edyta Pulik-Piela, Ewelina Miszkiewicz (instr.fot.), Agnieszka Głodowska i Dariusz Kubach
 

czwartek, 5 czerwca 2014

Przygotowania...

 
Wkrótce wystawa, więc praca wre...
 ...ach, te czwartki...
 ...czasami znikaliśmy w ciemni...
 ...a na koniec zajęć małe urodzinowe co nieco :)
 

poniedziałek, 2 czerwca 2014

sobota, 17 maja 2014

Galeria Edyty

 
Miłośniczka fotografii, która ceni sobie poczucie humoru. Podziwia tych, którzy w fotograficznym kadrze ukazują piękno i brzydotę, emocje dobre i złe, zwykłe i niezwykłe sytuacje z życia. Obok umiejętności fotograficznych, posiada wiele innych... w tym literackie ;) 
 "Bądź zawsze promykiem, który przedrze się przez najgorszy mrok
i sprawi, że czyjaś droga stanie się widoczna
 i łatwiejsza do pokonania"  
 "Noc pęka w zadumie
Anioł rozwinął skrzydła
...cisza"
 

czwartek, 15 maja 2014

Galeria Agnieszki (Głodowskiej)

 
Fotograf z zamiłowania, na co dzień mama Maćka, który jest głównym tematem jej prac. Niepoprawna optymistka, która piękno dostrzega w każdym elemencie świata.
 

środa, 14 maja 2014

Galeria Darka

 
Fotografią interesuje się od szkoły średniej. Początkowo była to fotografia analogowa, a dzisiaj cyfrowa. Na swoich zdjęcia przedstawia własne spojrzenie na świat i ludzi.
 

wtorek, 13 maja 2014

Galeria Agnieszki (Górnisiewicz)

 

Głównym tematem prac fotograficznych Agi są jej dzieci, ale też krajobrazy i przyroda.
Jej fascynacja fotografią trwa od kilku lat. Jak sama mówi: chwile zatrzymane  w kadrze pozwalają jej i rodzinie cieszyć się nimi w przyszłości.


FOTOGRAFIA

To nic innego jak rysowanie światłem, za pomocą aparatu fotograficznego. Dzielimy fotografię na fotografię analogową (monochromatyczną i barwną) i fotografię cyfrową.

 

Luksografia

 

 Dnia 18 lipca 2013r.  zajęcia odbyły się w ciemni fotograficznej, gdzie poznaliśmy bardzo ciekawą technikę fotograficzną- luksografię. Na papierze fotograficznym naświetlaliśmy pod powiększalnikiem ułożone przez nas kompozycje z roślin i różnorodnych przedmiotów. Następnie samodzielnie je wywoływaliśmy w odczynnikach chemicznych. Największe emocje wzbudzał obraz pojawiający się na papierze pod wpływem działania wywoływacza. Każdy uczestnik zajęć wykonał dwie luksografie, z których jedną wziął na pamiątkę do domu :)

*Luksografia –  to metoda otrzymywania obrazów przez bezpośrednie naświetlanie materiałów światłoczułych, na które nałożone są przedmioty o różnym stopniu przezroczystości.

Samodzielna praca w ciemni fotograficznej:)


Nasze luksografie:)
 
 
 

"Fotografowanie na zlecenie"

 

Kolejny dzień naszych spotkań z fotografią przyniósł nowe wyzwania. Tym razem uczestnicy zajęć fotograficznych wykonywali zadania na "zlecenie", czyli na określony temat. Pierwszym zadaniem było ukazanie na fotografii emocji/uczuć, tj. radość, zdenerwowanie, smutek, zakochanie. Drugim było przedstawienie osób wykonujących różne zawody, np. stolarza, krawcową, zegarmistrza, tancerza. Wszyscy fotografujący poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie, a przy okazji świetnie się bawili- co widać na poniższych zdjęciach :)

W akcji :)
 
 
 
Nasze prace- zadanie 1. (emocje)
 
Nasze prace- zadanie 2. (zawód)
 
 
... i pamiątkowa fotka :)

wtorek, 16 lipca 2013

Co to jest "camera obscura"?

 
W pierwszej części zajęć fotografowaliśmy różne przedmioty: rzeźby, figurki, butelki i zabawki. Potem dowiedzieliśmy się jak wyglądał prototyp aparatu fotograficznego, czyli tzw. "camera obscura". Obserwowaliśmy na matówce odwrócony obraz, a następnie sami wykonaliśmy z pudełka po butach naszą własną "camerę obscurę" :)
 

poniedziałek, 15 lipca 2013

Wakacyjne zajęcia fotograficzne w GOK w Gościcinie

 
Od poniedziałku 15 lipca dzieci i młodzież z Gościcina i okolic biorą udział w zajęciach artystycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie, w tym w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez panią Ewelinę Miszkiewicz.
Młodzi miłośnicy fotografii rozwijają swoje zainteresowania, poznają ciekawe techniki fotograficzne i przede wszystkim atrakcyjnie spędzają czas. Zapraszamy do udziału w warsztatach wszystkie dzieci i młodzież!  

 

 

© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie   |   Realizacja: Interefekt.pl